Certyfikaty

Odpowiedzialność jest kluczowym elementem zarówno naszej tożsamości, jak i marek, które reprezentujemy. Zasady, którymi się kierujemy obejmują przyjazny środowisku proces produkcji oraz dbanie o to, aby nasze tkaniny jak najlepiej służyły człowiekowi. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby tekstylia dostępne w naszej hurtowni, spełniały ogólnie obowiązujące normy. Wszystkie tkaniny znajdujące się w naszej ofercie posiadają certyfikaty wymienione poniżej: 

Oeko-Tex Standard 100

Norma Oeko-Tex reguluje i kontroluje stosowanie szkodliwych substancji przy produkcji tekstyliów. Posiadanie tego certyfikatu zapewnia, że tkanina nie powoduje zagrożenia dla zdrowia ludzi oraz umożliwia produkcję odzieży „przyjaznej dla skóry”. W certyfikacji Oeko-Tex Standard 100 wyróżnia się cztery główne klasy, w tym klasę 1, która nadawana jest tkaninom używanym do produkcji wyrobów tekstylnych dla niemowląt oraz dzieci do lat 3.

STeP

Certyfikat STeP wyznacza najwyższe standardy społeczne i środowiskowe, nadawany jest wyłącznie tkaninom, które zostały wyprodukowane w obiektach przyjaznych dla środowiska. Etykieta Oeko-Tex Step jest oznaką odpowiedzialności wobec pracowników oraz planety oraz wspiera działania firmy w kierunku bardziej zrównoważonej produkcji.

Made in Green

Etykieta Made in Green nadawana jest tkaninom, które zostały przetestowane pod kątem szkodliwych substancji oraz zostały wyprodukowane w zrównoważonych i społecznie odpowiedzialnych warunkach. Dzięki temu, że nasze tkaniny posiadają zarówno Oeko-Tex Standard 100 jak i Oeko-Tex Step, możemy posługiwać się także certyfikatem Made in Green.

Reach

Certyfikat Reach jest rozporządzeniem w sprawie bezpiecznego stosowania chemikaliów poprzez ich rejestrację i ocenę, oraz w niektórych przypadkach, udzielenie zezwoleń i wprowadzenie ograniczeń obrotu. Głównym celem Reach jest zapewnienie wysokiego poziomu ochrony zdrowia i środowiska.